Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja to istotny element wyposażenia samochodu. W Auto-Marka możesz skorzystać z następujących usług: przegląd klimatyzacji, uzupełnianie czynnika chłodzącego, naprawa układu klimatyzacji, dezynfekcja (odgrzybianie) klimatyzacji, wymiana filtra kabinowego.

Pamiętajcie, że klimatyzacja wymaga regularnego serwisowania!

Kiedyś była marzeniem każdego posiadacza auta, obecnie jest już w podstawowym wyposażeniu każdego pojazdu. Klimatyzacja samochodowa jest niezwykle ważną rzeczą w każdym wozie. Okazuje się przydatna zarówno latem, jak i zimą, ponieważ pozwala pozbyć się pary na szybach. Dlatego warto dbać o nią cały rok. W naszym serwisie dogłębnie ją sprawdzimy i wymienimy lub też dolejemy potrzebne płyny do jej eksploatacji. Zadbamy o to, by nie wydobywał się z wywietrzników nieprzyjemny odór, który uprzykrza życie wielu właścicieli aut. Dzięki temu w bezpieczny sposób będzie można korzystać z klimatyzacji samochodowej w każdym pojeździe.

W naszym warsztacie w Szczecinie sprawdzimy szczelność instalacji, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie tego nawiewu. Należy pamiętać, aby odwiedzać mechaników przynajmniej raz w roku, aby mogli sprawdzić, czy cały ten system dobrze funkcjonuje. Dzięki regularnym wizytom będziemy w stanie szybciej zdiagnozować ewentualny problem i go rozwiązać.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub też bezpośrednio w warsztacie w Szczecinie.

Napełnianie klimatyzacji

Napełnianie układu klimatyzacji (czynnikiem chłodzącym) R134a oraz 1234yf jest podstawową czynnością serwisową. Samochodowy układ klimatyzacji traci rocznie do kilkunastu % czynnika.

  • - Sprawdzenie szczelności instalacji
  • - Sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego
  • - Czyszczenie układu i wymiana czynnika
  • - Kontrola i ewentualne uzupełnienie oleju w układzie,
  • - Sprawdzenie wydajności układu chłodniczego.
  • - Przegląd klimatyzacji zaleca się co 15 000 km lub minimum raz do roku.
Odgrzybianie klimatyzacji

W czasie pracy układu klimatyzacji zbierająca się wilgoć razem z brudem i kurzem to doskonałe warunki do rozwoju dla grzybów i bakterii. Przy włączonym nawiewie wraz ze strumieniem powietrza dostają się one do wnętrza pojazdu.

Producenci zalecają przeprowadzanie oczyszczania i dezynfekcji klimatyzacji co 15 000 km lub raz do roku.

  • - Zabija wirusy i bakterie
  • - Usuwa groźne alergeny: pleśnie, grzyby, roztocza
  • - Neutralizuje nieprzyjemne zapachy (dym papierosowy, zapach stęchlizny, pleśni, zapachy zwierząt domowych)
Naprawa klimatyzacji

Klimatyzacja, tak jak wszystko w samochodzie, może ulec uszkodzeniu. Jest wiele potencjalnych przyczyn usterek, ponieważ klimatyzacja samochodowa składa się z dużej liczby elementów. Najczęściej są to: brak okresowego serwisowania, zużycie elementów, zdarzenia losowe (kolizje, wypadki itp.) Usunięcie wcześnie wykrytej usterki jest zdecydowanie tańsze niż naprawa całego układu klimatyzacji.

W Auto-Marka Szczecin przeprowadzamy kontrolę szczelności układu, wymianę podzespołów, uszczelnienie układu klimatyzacji, wymianę zaworów, dysz i przewodów układu klimatyzacji, wymianę filtrów.