Klimatyzacja samochodowa

Coraz więcej kierowców nie wyobraża sobie codziennej jazdy bez klimatyzacji samochodowej, która stała się standardem we wszystkich nowoczesnych modelach aut. Pozwala ona uzyskać komfort w czasie pokonywania dalekich tras, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, a dzięki dokonaniom techniki, jej wydajność wzrasta, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości paliwa, potrzebnego do działania. Klimatyzacja samochodowa to jednak nie tylko przyjemność, ale również obowiązek - należy ją regularnie serwisować u wykwalifikowanych specjalistów.

Szczecińska firma Auto-Marka to kompleksowa naprawa, konserwacja oraz wszelkie czynności serwisowe tych urządzeń - zarówno w nowszych, jak i starszych modelach aut. Działamy sprawnie, profesjonalnie i jesteśmy w stanie podjąć się nawet najtrudniejszych działań.

O czym należy pamiętać?

Regularny serwis klimatyzacji samochodowej jest niezbędny, aby w pełni cieszyć się możliwościami tego urządzenia - zwłaszcza w miesiącach letnich, gdy temperatura wewnątrz pojazdu może negatywnie wpływać na samopoczucie kierowcy oraz pasażerów. Należy pamiętać, że z układu rocznie ubywa około 15% czynnika chłodzącego. Nieuzupełnianie tego ubytku może skutkować tym, że wydajność urządzenia znacznie spadnie.

Poza tym bardzo istotne jest to, aby za pośrednictwem klimatyzacji samochodowej dostarczać sobie powietrze wysokiej jakości. W tym celu konieczne jest przeprowadzanie serwisu, który ma na celu pozbycie się grzybów i bakterii z układu mogących skutkować gorszym samopoczuciem, a nawet rozwojem alergii.

Co obejmuje przegląd i naprawa klimatyzacji samochodowej?

W ramach świadczonych usług serwisowych przeprowadzamy prace naprawcze oraz konserwacyjne całego układu. Dokonujemy oceny temperatury chłodzenia, sprawdzamy stan przewodów i paska klinowego, wymieniamy czujniki ciśnienia, chłodnice urządzenia oraz zawory. W przypadku przestarzałego systemu usuwamy czynnik chłodzący, pozbywamy się nadmiernej wilgoci i instalujemy nowe części.

Proponujemy także wykonywanie przeglądów sezonowych, które obejmują serwis klimatyzacji samochodowej, w szczególności: wykonanie testu szczelności, naprawę lub wymianę lub czynnika chłodzącego oraz oleju, odgrzybianie, a także wymianę filtra przeciwpyłkowego. Czynności tego typu warto wykonywać raz w roku lub co 15 tysięcy przejechanych kilometrów.